En basit diyet: Sakız ve soğuk su

“Musluk diyeti” en etkili olarak kabul edilmektedir.

Büyük Alman kliniklerinden birinin uzmanları hızla kilo vermenin bir yolunu buldu. Bilim insanları, bütçeyi zorlamadan vücut yağını azaltabilen iki basit ürün keşfettiler.

Uzmanlara göre soğuk içme suyu ve sakız çiğnemek herhangi bir diyetin etkisini büyük ölçüde artırabilir. Diyetin özü basittir: Kilo vermek için günde 22 santigrat dereceyi geçmeyen bir sıcaklıkta yaklaşık iki litre soğuk su içmeniz gerekir. Bu durumda vücut, kalori içermeyen sıvıyı ısıtmak için enerji harcar. Bunun maliyeti yaklaşık 50 kilokaloridir.

Bilim insanları, daha fazla etkinlik için kahvaltıdan önce yarım litre, günün geri kalanında da bir buçuk litre su içilmesini tavsiye ediyor. Sakız çiğnemek de kilo vermenin başka bir yolu olarak kabul ediliyor. Amerikalı bilim insanlarına göre sakız çiğnemek metabolizmayı %19 oranında hızlandırıyor. Günlük kullanımıyla ayda 500 grama kadar yağ kaybedebilirsiniz.

Bu arada bilim insanları konserve sebze ve meyveler, sosis ve margarin de dahil olmak üzere en zararlı on gıdayı belirledi. Bu arada tatil sonrasında istenmeyen kiloların ortaya çıkmasını önlemek için nar suyu içmelisiniz. Büyük Britanya’dan bilim insanları bu sonuca vardılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir